CÍMLAP
|
BEVEZETÉS |
Sokféle emberrel beszélgetett Vit László. A információs szupersztrádáról, az elektronikus média előnyeiről, ígéreteiről, létező vagy várható problémáiról kérdezgetett. Riportalanyai között akadt informatikus, művész, mérnök, bölcsész. Volt, aki lelkesedett az új technikáért, volt, aki nem. Ez a sokféleség most egymás mellé került: az ABCD-n.
A kérdezettek voltak:
Danyi Pál (informatikai mérnök, BME Társadalmi Informatika Osztály)
Dömölki Bálint (matematikus, az IQSoft igazgatója)
György Péter (esztéta, ELTE Esztétika Tanszék, média szak)
Jankovics Marcell (filmrendező)
Lábadi Tamás (alkotmánybíró, az Alkotmánybíróság helyettes elnöke)
Moldován István (könyvtáros, a Magyar Elektronikus Könyvtár egyik kezdeményezője)
Nyiri Lajos (az OMFB ügyvezető elnöke)
Nyírő András (történész, az iNTeRNeTTo főszerkesztője)
Szakadát István (szociológus, az ABCD főszerkesztője)
Székely Iván (társadalmi informatikus, az Adatvédelmi Biztos főmunkatársa)
Vámos Tibor (akadémikus, az MTA SZTAKI Intézeti Tanácsának elnöke)