CÍMLAP
|
TARTALOM, BEVEZETÉS |
Tartalom
Bevezetés
Értelem
Az értelem előretörése
Vezető értelem
A láthatóvá tett igazság leereszkedése
A határtalan létezés avagy élet vázlatszerű meghatározása
A lét egysége
Az élet
Az értelem révén történő Isten-látás
Az abszolút vagy teljesen tökéletes Isten leíró ábrázolása
A láthatatlanul is "makulátlan" Isten
Az univerzális Isten
Főnixmadár
A hiba
Viszonyulás az isteni egészhez
Három "variens"
A kurta farkú malac igaz meséje
A nyugalomban rezgő, viszont akár meg is rázkódtatható tudati vizek
A nyelv
A vízen és szárazon egyaránt élő "vizikígyó"
Mese az igaz teremtésről
A lélek önmegvalósítása
Megújulván visszatérve a forrás rendjéhez
A megnyilvánítás mint az üdvösség eszköze
Az emberiség
Hibás értékrend
Gyilkosságba torkolló erőszakosság
Képesség avagy tulajdonság
Vallás, mágia, tudomány?
Szellemi Izráel, szellemi Ismáel
Végítélet vagy csak végső ítélet?
Utószó
Felhasznált irodalom
Bevezetés
...
Az igazat megvallva az írásaim révén mintegy maguktól "előforduló", azaz
még csak nem is másokéból lefordított ismeretek, mint szellemi igazságok
javarészét tisztán szellemi úton kaptam, és hitem szerint Isten akaratából.
Az írások egy részét azonban magam is más írásokból merítettem, viszont
minden esetben a hiteles szent írások irányadó elveire támaszkodva, és nem
pedig a magam "eszes" értelmezésére hagyatkozva adtam illetve adom elő a
megszerzett ismereteket.
Azt hiszem, hogy mára már teljesen egyértelmű, hogy az intelligenciánknak a
jelentősebbik részét nem a fizikai, nem a tárgyi ismeretek, hanem a mindig
elsősorban csak szellemi értelmi lehetőségű információk, egyszerűen tehát
az értelmes szellemi ismeretek adják, melyek egyben lehetővé is teszik a
maguk tárgyiasítását.
Nos, ha mi valamelyest értők vagy tudók szándékosan kiiktatjuk a mai
olvasóból az eszme illetve elmefuttatás lehetőségét, és helyette csak
könnyen eladható kész meséket, kész önmegvalósítási módozatokat "tálalunk"
eléjük, akkor még egyáltalán nem biztos, hogy mi magunk is elértük illetve
elérjük velük az életünk értelmét vagy célját. Legalábbis nekem ez a
nézetem. Ez így a véleményem szerint pusztán csak a saját magunk számára is
elsősorban csak anyagi, mintsem szellemi hasznot hozó üres ígérgetések
szintjén marad. Ebből tehát soha nem lesz igazi "teljesítés", kielégülés
vagy kiegészülés, beteljesedés avagy "nirvána". Főképpen tehát a mi
részünkről nem.
A kellő és igazi önismeret hiányában ugyanis senki sem lehet képes magát
igazán (teljes tökéletesen) és maga megvalósítani, ameddig ez a világ
világnak neveztetik, addig az így "kínált" módszerekkel biztosan nem.
Nekem például a már kész állapotban lévő, "megvehető", és azonnal vagy
bármikor "beváltható" (alkalmazható) megvilágosodási lehetőség vagy módszer
már nem is kellene. Nem kellene, még ha esetleg létezne, akkor sem, mert
ahhoz még csak értelmes azaz intelligens emberré sem kellett volna
felfejlődnöm, hogy az elérhető, megszerezhető legyen a számomra is. Az
esetben ugyanis egyszerűen csak meg kellene vennem, és az máris az enyém
lehetne. Akkor viszont mi értelme lenne ennek az egész "cécónak", az igazán
teljesség intelligens azaz értelmes módon, az értelemmel együtt, vele
mintegy karöltve járva történő tökéletes megismerése folyamatának? Talán
ezekről a tisztán szellemi dolgokról gondolkodjanak helyettünk "mások", az
egyedül csak maguk és híveik szerint "hozzáértők", nekünk pedig e témában
laikus embereknek csupán az legyen a dolgunk, hogy busásan megfizessük
őket, vagyis hogy jó pénzért megvegyük tőlük az általuk közvetített tudást,
bármit is mondanak nekünk, bármit is eltitkolnak előlünk?
Szerény véleményem szerint nagyon helytelen ez a hozzáállás, ez a szemlélet
vagy inkább már szemléletmód, de sajnos a mai világ ezzel, nem pedig az
igazsággal, a valós szellemi igazságokkal van tele. Az e világ tehát
mondhatni, hogy szinte kizárólag csak a helytelen szemléletmódban teljes és
közös. Nem hiszem, hogy mindez hosszútávon, vagyis továbbra is mindig csak
előre menni, menni és menni, hanem a vad pörgésének a csúcsára eljutva
inkább már csak hirtelen lelassulni, majd onnét pedig már minél hamarább,
és talán lehet, hogy végérvényesen megállni fog. Legalábbis a mi számunkra,
mint az emberek nagy közössége számára. Igen, itt már az életről, az
egykori helyesről helytelenre már általunk megváltoztatott életről van szó.
Igen, ez az én nézetem, és örülök, hogy ugyan lehet, hogy egyben először és
utoljára, de a jelen könyv révén megoszthatom Önökkel is.
Kérem, hogy ha a teljes megértéshez esetleg szükséges lenne, akkor többször
is olvassák el az egyes fejezetet, de ha veszik a fáradtságot, akkor az
egész könyvet is, és biztosak lehetnek benne, hogy akkor már Önök maguk is
biztossággal "ragadhatják" magukhoz a benne úgy talán már nem is igazán
rejtve megjelenülő tiszta értelmet. Minden kedves olvasómnak jó olvasást,
és minél több megértést, és nem utolsósorban helyes befogadást kívánok.
A Teremtő Intelligencia jóvoltából: a "szerző".