CÍMLAP
|
Külömb-külömb-féle dolgokról írt darab-versek 's rész szerént folyó beszédek ELŐSZÓ |
Ez már a' harmadik Tag Holmi, melly ha elébb ki talál a' Sajtó alól jönni,
mint a' második, ez is egy jele lészen annak, hogy az illyes dolgokban való
hátrá maradásnak, nem a' Könyv-szerzök az okai.
HOLMI ez is, minden-féle öszve van benne keverve, mind az édemre, mind a'
versek-nemeire nézve. Tűrje el a' sok holmi között a' jámbor olvasó,
ha mi tsalfabbatskákat talál benne. - Nem akarom itt is elö hordani a'
mentségeket; mellyeket elöre botsátottam már két ízben is.
Mind az első, mind a' második darab (írott) Holminek olvasása után, sokan,
ki szemben ki mások által megintettek; hogy az Énekeknek nótájit is tenném
közönségessé; mivel a' kik azokat különössebben kedvellik, nem múlathatják
magokat velek, úgy, a' mint akarnák: - meg-lessz az is talán, ha élek; még
most sok okokra nézve nem lehet.
Többire - Vedd jó nevenn jámbor Olvasó ezt is, a' millyen: tudván hogy én
a' magam' munkáit könnyen olvashatnám írásban is, és azt hogy ki nyomatom,
bizonyosan mások gyönyörködtetésére, 's más haszonra tselekszem.
Budán 1792