CÍMLAP
|
TARTALOM, BEVEZETÉS |
Tartalom
Bevezetés
Ismerd meg önmagad!
Az élet célja
Isten valós létének bizonyítása
Ki is a bolond?
A "víz"
"Vízkereszt, vagy amit akartok."
A lélek is "víz"
Minden "szoláris csíra" az eredete "Magnapjához" tér vissza
Az eredetünk igaz megismerésének lehetősége
A megismerés kulcsa a közös nyelv
Az ember a mindenség kozmoszában
Miért nem égett el a csipkebokor?
Alkossunk mi is egységes képet a "kettősségről"!
Az ember Isten és maga elleni vétkei
Egyenes középút, vagy még inkább szakadás?
Elidegenedés
A lelkünk megismerése
A lélek "önmegvalósítása"
Még valamit az önmegvalósításról
Megvilágosodás
Tökéletesség
Transzcendentális tudás és tudatlanság
Amiben reménykednünk kell
Élet vagy halál
Utószó
Bevezetés
Ez a könyv szintén egy összeállított tanulmány, vagyis megtanulni,
megismerni való arról, hogy ki vagy mi által, és nem utolsósorban miért és
hogyan is élünk, illetve élhetünk jól, hogy végre már igazán felébredjünk
az éber és nem éber álmodozásainkból, ameddig még nem késő!
Az önmagunk igaz valósága igazsága megismeréséig előbb utóbb mindenkinek
egyénileg is el kell jutnia, mivel a tudati fejlődés nem toporoghat örökké
egy helyben az anyag megismerése körül. Az igazság tehát az, hogy mi emberi
tudatok sem maradhatunk mindig csak a "földszinten", tovább kell lépnünk a
magasabb rendű szellemi szintek felé, ha tetszik ez most nekünk, ha nem.
A földszint ugyanis csak a küszöbe annak az ajtónak, amelyen keresztül a
tudati fejlődésünknek a mostaninál jóval magasabb szintjeire léphetünk be,
melyek már elsősorban nem anyagi, hanem szellemi alapúak.
Az innen is elérhető cél tehát nem más, mint a tisztán szellemi valóság,
azaz Isten közvetlen valósága, mely valóság viszont ellentétben a jelen
fizikai valóságunkkal már nem múlandó, hanem örök valóság. Az Isten
örökkévalóságába vezető utak egyike valójában tehát az "élet útja",
melyen mi magunk is járunk.
Ahhoz azonban, hogy az örökkévalóság kapujához biztonsággal eljuthassunk
akár még a jelen életünk során, legelőször is meg kellene ismernünk a
teljes önmagunkat, a révén pedig már Isten teljes igazságát is, vagyis
végül is magát Istent és az "egész országát".
A számunkra elérhető "Igazság" valójában tehát a lelki valóság. Ez a
szellemi tudati valóság az "Abszolút Igazsághoz" teljes tökéletesen
hasonló, vagyis az abszolút szintet már teljességgel elérő, vele szorosan
érintkező, és éppen ezért Vele már megbonthatatlan egységet képező
örökérvényű valóság. Nos hát, Isten a mi fizikai valóságunkat is erre a
tökéletességű szintre kívánja felemelni, csakhogy ennek megvalósításának mi
földi emberek a magunk részéről, a még mindig fennálló Istenről való
tudatlanságunkból származó helytelen tudati mozgásainkkal, és az azokból
következő fizikai cselekedeteink révén is, egyre csak gátakat igyekszünk
emelni. Ezzel azonban csak elodázzuk, de legalábbis elhalasztjuk a
tökéletességünk elérését. Az Abszolút Igazsághoz való felemelésünket inkább
gátoljuk tehát, mintsem magunk is segítenénk azt az Istenhez, és Isten
örökké valóságos "országához" (az örökkévalóságához) való helyes
hozzáállásunkkal egyszer és mindenkorra, azaz örök érvénnyel megvalósítani.
Ha tehát továbbra is ellenállunk az Igazságnak, akkor az azt jelenti, hogy
még mindig nem hagyjuk az Isten akaratát érvényesülni, hanem még mindig
csak az Istentől megkapott saját és szabad akaratunk szerint haladunk
előre. Így azonban nagyon könnyen meglehet, hogy egyedül csak a saját
vesztünkbe rohanunk.
Nekünk eredetileg szellemi tudatoknak valójában tehát a tárgyi valóság
fenntartása és továbbfejlesztése vált az igazságunkká. Mivel pedig a tárgyi
valóság teremtése a hibásan kialakított nézeteinknek köszönhetően
gyakorlati valóságunkká vált, ennek a valóságunknak a megvalósításába
kezdtünk el nagyobb gyakorlatot szerezni az eredeti valóságunk, a szellemi
illetve lelki valóságunk továbbteremtésével illetve még további
finomításával szemben. Ezzel a helytelen hozzáállásával az ember azonban
kibújik az Isten, illetve az isteni közösség mindig igazságos és jogosságos
uralma alól, és helyette az egyéni vagy tulajdon uralma illetve hatalma alá
kerül, vagy pedig a hozzá hasonló egyénekből álló közös emberi uralom alá
helyezi át magát. Az ember az első ember elbotlása óta azonban ezzel már
nincsen egyedül. Ez a mára már jelentős számot is kitevő emberi tömeg
pedig, ha az egyéni ember (lélek) rájuk figyel, mintegy azt sugallja neki,
hogy a világrajövetelétől kezdődően már neki is hasonlóan kell cselekednie,
vagyis a hatásukra maga is az önös uralma, illetve a hozzá hasonló
egyénekből álló közös vagy kollektív uralom alá helyezi magát. Felnőve az
ember a tulajdon maga vezetését tehát a legtöbbször már nem is a saját
kezében tartja meg, hanem átengedi azt a másik embernek illetve embereknek.
A maga hatalmát a saját kezében megtartó ember azonban csak abban az
esetben bizonyul magát is jól vezető vezetőnek, ha egyetlen, mindig csak jó
irányban (szüntelenül előre) haladó egységgé képes szervezni a tulajdon
szervezetét, vagyis mind a szellemi tudatát, mind pedig a testtudatát, azaz
végül is magát a szellemi tudatát itt fizikailag is kifejezővé tevő testét
is. Az ember számára az egyetlen helyes irány azonban nem egymaga a fizikai
világ, hanem a Teremtő Istene, és az eredete világa, azaz a szellemi
valóság, melyet elhagyott. Az emberi tudat most helyette ideiglenes vagy
végleges lakóhelyeként a Földet használja, és nem akar a helyes irányba
visszafordulni. Amely emberi tudat azonban ezt az anyagi világot, azaz a
kettősség világát tekinti az eredete és vége egységes világának, annak
számolnia kell azzal is, hogy megtagadván az igaz eredete szellemi világát
e csak véges lehetőségű tárgyi valóság elpusztulásakor, maga is végleg el
fog pusztulni. Ez a helytelen hozzáállás ugyanis Isten szemében már úgy
minősül, mintha az ember már az Ő egyedül igazán valós létezését is
végérvényesen megtagadta volna.
Nos hát, azért kell tisztán látnunk az élve létezésünket, hogy nehogy úgy
járjunk, hogy végül már maga az Isten se tudjon bennünket megmenteni, a
tehát egyedül csak magunk magunknak okozta, ezúttal talán már végleges
pusztulásunktól, azaz a már valóban örök haláltól.