59 nyáron át érezhettem, hogy valami csodának vagyok részese. Magamba fogadtam minden rezgést, amit ez a lüktető és állandóan változó világ elébem tárt, s aminek én is egy része vagyok. Megpróbáltam, s próbálom úgy az olvasók elé tárni ezt az élményrengeteget a költészet nyelvén, hogy a látható valóságon kívül a csodát is lássák, s átérezzék, még akkor is, ha nemcsak szépség és bűvölet, de néha fájdalom és szomorúság övezi. Mindenkor mély alázattal rendelem alá magam a költészetnek. 2003 óta vagyok tagja a Barátok Verslistának, 2010-ben Verslista Díjas lettem publikációért kategóriában. Saját kötetem 2009-ben jelent meg, Fény-térben címmel. Alapító tagja vagyok a városomban, Hajdúböszörményben működő Kertész László Hajdúsági Irodalmi Körnek, valamint 2011-től az Irodalmi Rádiónak.


Czégény Nagy Erzsébet


Ajánlott felbontás 1024x768