címlap

tartalom

magam

előszó

ajánló

impresszum

 

 

 

 

 


ELŐSZÓ

Életem során mindig szívesen fogadtam a kihívásokat, az új feladatokat. Szinte úgy éreztem, ha írok, ünnepnap van, zeng körülöttem a táj, és fény-ragyogás vesz körül, zenél az egész világ! Ebben az eufórikus hangulatban mindig velem volt az Ember, és annak történései. Ezt, ezeket az érzéseket próbáltam megírni verseimben. Fáj nekem a nyugalom, a hátköznapok egyhangúsága.

Szeretek mesét írni, vannak olyan meséim, amelyet színre vittek gyermekek és nagy sikert arattak bemutatásaival.

Nem maradhatnak ki a tájról, szűkebb és tágabb értelemben vett hazámról szóló gondolataim sem.

Szívesen veszem elő a klasszikus stílusjegyeket is egyes gondolatok kifejezéseire. Legtöbb versem mégis, sajátos szabad vers.

E kötet bemutatására egy versemet választottam gondolatébresztésül...

Akkor sem...

Akkor sem, ha ablakomban nyúlik el az éj,
vigyázza éjjeli-lámpám fényostora,
ha szirmot bont az ég holdezüst virága,
hajamba fonódik s bódít illata,
hogy megoldhatatlan lesz a csönd s vekkerem pöröl,
szívemen elterül az alvók moccanása,
akkor sem vagyok magam.
Velem, bennem a nappalok hajrája, arcok,
szemek, elejtett szavak.
A magányban sem vagyok magam!
Mert velem, bennem él az ember,
örökmosolygó, szenvedő.
A jó, a rossz, a szép a rút, a kín a vágy,
Az éjszakákkal váltom meg magam...

A szerző



Ajánlott felbontás 1024 x 768