|
Ottava rima
/Stanza!/
Utazunk. Szalad
a késő őszi táj.
Itt-ott dér csillan ágak csupaszán,
az elmúlás bennem fáj.
Köd-nehéz terítő az ég asztalán.
- Oly messze az igéző, arany nyár! -
Még időzünk múló varázslatán.
Robog vonatunk. Ki alszik, ki beszél.
Andalító nesz a sínek ütemén...
Áll az idő. A percek sem peregnek,
gyógyító szavak hullnak egyre rám.
Ölelnek, cirógatnak és becéznek,
elülve a megértés látszatán.
Lelkemben kérdésre választ keresnek
újult érzések tiszta hajnalán.
Ragyogó szempár, nyíló virágágy!
Növeli barátság sugallatát...
Színek
tombolnak...
Színek tombolnak a nap aranyában,
lassú léptekkel búcsúzik a nyár.
Elpihen a szél kimódolt vackában
s szirmot bont néhány kései virág.
Levél hull levélre, gyűlik az avar,
pára, köd eszi-emészti a lombot,
itt van az ősz, súlya rajtunk - nem zavar.
Élet múlással veszi fel a harcot.
Fárad az ember. Bágyad tekintete.
Fel-feltűnnek a múltnak árnyai,
megfásult, mély kétellyel vannak tele.
De reményt súgnak az ősz virágai,
a fázós, szép kies táj lehelete
hol bújócskáznak új élet vágyai...
|