|
Húsvéti
hangulat
Bokrok alján kis
ibolyák -
másutt már nyílik a tulipán.
Egy őzsuta nézett szembe velem,
nem érződött az ijedelem.
Vagy csak mímelte nyugalmát;
villámként ugrott a kerítésen át,
mint versenyló egy-egy akadályt.
- hirtelen minden oly zilált -
Vitte a böjti szél tova,
remegett a barka bimbója,
ahogy megrúgta a bokrot -
kicsi patája a dombot.
Az útjelző keresztet kikerülte,
s ott álltam én elmerülve,
nézve a festett Isten arcot.
Miért nem vette fel a harcot?
Húsvétra készülünk, feltámadásra;
ember az emberrel számadásra.
Tavaszt nyit a lelkek virága;
minden szirom bűn megbocsátása.
A tiszta szeretet, az el nem árulás,
ahogy tette azt Krisztussal Júdás.
Valaki virágot tett a feszület alá
jó tettként, hogy nyugtassa magát.
A hulló vér is meg volt festve;
nincs, ki kendővel letörölje...
Nincs, ki segítse keresztünk hordani;
vállunk elkezdett horpadni...
Fáradt testünk nem pihen.
Egymásra várunk - azt hiszem.
Egy Tavaszt várunk, megújhodást,
rügypattanást, maghasadást,
igaz Húsvétot, feltámadást.
|