|
 |
Az üresség kora
Istennel perlekedő elmém
pihenő lélekvitorlásom
kikötő-csomóját tépi szét.
Kivonult belőlem az ő országa,
nincs se köröttem,
se kőben, se fában.
Fussak-e Benárezig,
hogy idegen vizekben
tanuljam a boldog halált.
Fussak-e Lhászáig,
hogy ne kössetek aranyvésettel
mázsás kövekhez.
Fussak-e?
Vagy jöjjön
a kongó üresség kora,
hol már csak múltja vagyok
kőben s fában bújónak,
tintába mártott tollhegy nyomának...
bizony, csak betű leszek és szó...
...és bennük megtalálsz.
|