|
A lélek a szív központjában lakik.
Meditáció során először fehér margaréta nyílt a szívem helyén. A fehér a
tisztaság színe.
Második alkalommal rózsaszín orchidea jelent meg a lélek képében. A
rózsaszín a szeretet színe.
Számomra az írás az önjutalmazás, az örömtöbblet különös formája. Az a
kifejezési mód, amellyel közelebb jutok bármilyen probléma megoldásához,
megtalálom a belső erőmet, és igyekszem kisugározni a külvilág felé. Egy
menekülési útvonal, mely alkalmas a belső békém, harmóniám megteremtésére.
A rohanó mindennapok feszítő világában képes vagyok megállni, elmémet
lecsendesíteni, és a versírással kikapcsolódni. Néha csak játszom a
szavakkal, az összecsengő rímekkel, a vers zeneiségével. Leginkább a
kötött versformákat szeretem, és próbálkozom haikuval is. A gyermekverseim
mutatói a játékosság, és a humor. Ritkán írok, de olyankor a mélyen rejlő
gondolatokat, érzéseket próbálom felszínre hozni, formába önteni. Az
érzelmek, a természet, a zene inspirál, segít a lelki ráhangolódásban. A
vers maga az alkotó személyisége, életre keltett, színes képzelete.
Az Olvasó beleérző képességén múlik, hogy mennyire tud azonosulni az
élménnyel, s mennyire tudja soraimba beleálmodni, belevetíteni saját
életérzését. Szeretném, ha válogatott verseim olvasása közben
részesülnének a lelkem rezdüléseiből.
Vajon az Önök szívében milyen virág nyílik? |