Peregriny Elek
Magyarország története
"Naponkint uj tagokat nyert az anyaszentegyház a magyarok közt, s igy lőn, hogy Augusztus 15-én épen 1000. esztendőben az országnak majd valamennyi nagyai hit- és szeretetben egyesülvén, Esztergomba gyültek, az első koronás magyar királynak hódolataikat tenni. Csak kevesen ragaszkodtak már az ősi pogánysághoz..."
2014-05-15
Megtekinthető verziók
HTMLZIP verziók
ZIP URL: https://mek.oszk.hu/12800/12868 URN: http://nbn.urn.hu/N2L?urn:nbn:hu-126460Látogatások: 4 015