Tétel adatlapja

CÍMLAP

Emlékfüzet a Magántisztviselők Országos Nyugdíjegyesülete alapításának huszadik évfordulójára

BEVEZETŐ



Ünnepi állomáshoz jutott el az idén a mi Egyesületünk, a Magántisztviselők Országos Nyugdíjegyesülete, és amikor beszámolunk az elmult esztendő munkásságáról és eredményeiről, megindultan jegyezzük föl, de örömmel is, de büszkén is, hogy a M. O. Ny. E.-nek immár húszesztendős multja van. Két évtizeddel ezelőtt raktuk le - hadd mondjuk meg mindjárt - szilárd és megdönthetetlen pillérekre az Egyesületnek a talapzatát és az Egyesület húszesztendős fennállásának nyomjelzői: a szünetlen fejlődés, a gyarapodás évről évre, anyagiakban és erkölcsiekben egyaránt.

A huszadik év jelentése megmondja, hogy hány ezer tagja van és hogy 12 millió koronánál nagyobb a vagyona a Magántisztviselők Országos Nyugdíjegyesületének, amelynek az alapját néhány lelkes magántisztviselő vetette meg, hogy az Egyesület megoldja a maga módján azt a jelentős problémát, amelyet a magántisztviselők nyugdíjügyének a nevén ismerünk.

...


  
×