
CÍMLAP
Emlékfüzet a Magántisztviselők Országos Nyugdíjegyesülete alapításának huszadik évfordulójára
BEVEZETŐ
Ünnepi állomáshoz jutott el az idén a mi Egyesületünk, a Magántisztviselők
Országos Nyugdíjegyesülete, és amikor beszámolunk az elmult esztendő
munkásságáról és eredményeiről, megindultan jegyezzük föl, de örömmel is,
de büszkén is, hogy a M. O. Ny. E.-nek immár húszesztendős multja van. Két
évtizeddel ezelőtt raktuk le - hadd mondjuk meg mindjárt - szilárd és
megdönthetetlen pillérekre az Egyesületnek a talapzatát és az Egyesület
húszesztendős fennállásának nyomjelzői: a szünetlen fejlődés, a gyarapodás
évről évre, anyagiakban és erkölcsiekben egyaránt.
A huszadik év jelentése megmondja, hogy hány ezer tagja van és hogy 12
millió koronánál nagyobb a vagyona a Magántisztviselők Országos
Nyugdíjegyesületének, amelynek az alapját néhány lelkes magántisztviselő
vetette meg, hogy az Egyesület megoldja a maga módján azt a jelentős
problémát, amelyet a magántisztviselők nyugdíjügyének a nevén ismerünk.
...