Tétel adatlapja
VisszaCÍMLAP

Czimbula Novák Ibolya

Szövetségben önmagammal

TARTALOM, FÜLSZÖVEG


Tartalom


Előszó (Maklári Bódi István)
Prológus

SZÖVETSÉGBEN ÖNMAGAMMAL I.
ÉLETÚT
Szerzői előhang
Járni tanultam
Megismertem Istent és Zsuzsa nagymamát
Amikor tudatosan szöveget értelmeztem
A baromfi udvar veszélyei
Tovább tágult a világ
Az események felgyorsultak
Új tapasztalataim életről, halálról
Vallásról és a hitről
Kitört a Forradalom
Gyümölcsöző időszakunkban gazdálkodtunk
Termelőszövetkezetbe kellett tömörülni
Tarkabarka képek a tudás világából
Középiskolás éveimről
Saját lábra kellett állnom
Hát én immár kit válasszak?...
Társat választottam
Az 1970. évi Szamos menti nagyárvíz
Munkásságom legtermékenyebb időszaka
Ibolya

SZÖVETSÉGBEN ÖNMAGAMMAL II.
GYÖNGYKOSZORÚ
Gyöngykoszorú
MAMA BLUES
ИВуШка
Fűzfácska
Rejtőzködők
Ünnepváróban
Hazám
A legszebb ajándék
Tudás
Balagásra
Kiskarácsony, nagykarácsony
Erzsébetidéző
Hogyha énnékem...
1989. Év emlékezete
A legnehezebb
Születésnapi mélázás
Harcaim és a morál
Őrangyalom
Vigyázz magadra!
Távolság
Hitből fonjuk...
Örömutazás
Fohász a természetben
Vihar utáni látomás
Élvezem az órát
A felvilágosodás legendája
Móricz Zsigmond emlékezete
Petőfi nyomában
Boldogságra kódolva...
L. Gál Mária emlékére
Az én Ildikó mamám
Szonett az irodalomtörténész elnök-tanárúrhoz
Neked mi a haza?
A terek díszburkolatán
"Hiányzik valami"!
Bomló világ
Csak egy pillanat...
A gyermek tanulékony
Feltámadott!
A Földnek szíve
Egy tánc a szállodában
Mégis-mégis játék volt
Engem is szerettek
A mindenség azúrkék egén
A szerelem? A szerelem
Benne vagy...
Varázs-félhomályban
Életünk álom is
Tévutakon
Kegyelem
Kitárulkozás
Epilógus


Fülszöveg

Művészet és irodalomszerető, ember és családtisztelő 1947-ben született nyugdíjas vagyok, az eddigiekhez képest több szabadidővel. E könyv meg jelentetése előtt, szükségét éreztem írásaimról pályázati megmérettetéssel előzetes visszajelzéseket gyűjteni. Így jelenhettem meg szerzőként, korábban antológiában, sajtóorgánumokban. Az országosan meghirdetett "Életút" pályázatra beküldött prózai írásomra az Emberi Erőforrások Minisztere köszönő levelet írt, melynek tömör és írásra biztató kivonata a következő:

"Tisztelt Szerzőnk!

Köszönöm, hogy részt vett az emberi Erőforrások Minisztériuma által szervezett kezdeményezésben.

Az Ön tudásának tapasztalatainak átadása, a fiatalokban erősíti a küzdeni tudást, céljaik megvalósítását, az élet szépségei iránti fogékonyságot.

...

Az Ön tapasztalata követendő példa, szellemi kincs, az aktív generáció számára. Kérem, továbbra is adja át tapasztalatait, elkötelezettségét az értékteremtés iránt!

...

Budapest: 2014. március 26.
Tisztelettel:
Balogh Zoltán sk."

Krúdy Gyula szülőhazájából tisztelőjeként is, egyik versemet a könyv hátlapján ajánlom Önöknek.

Az írásaimból készült válogatást nagy szeretettel első ízben e könyvben indítom önálló útjára. Olvasásakor érezzék jól magukat, forgassák és fogadják szeretettel!


×