Az első teljesítés
Vadrózsa 20
Rózsaszentmárton
2002. augusztus 31.

30 km-es távra készültem, de csak 20 km-es túra volt, azt 3 óra alatt megcsináltam. Volt, akinek meg se kottyant és ment még egy kört...

A túra befejeztével több mint egy órám volt a buszig, bóklásztam a faluban, meg bevásároltam egy boltban. Tetszett az a bolt, nagyon kicsi volt, de ott mindent árultak. Az élelmiszereken kívül volt ott kerékpár, mosógép, számítógép...

Ami legjobban tetszett a túrán, az a tájház volt. Ott volt az első ellenőrző pont. A többieket követve (meg a személyes érdeklődésemet) én is bementem. 3 helyiségből álló kis parasztház volt tájháznak meghagyva, benne kisebb kiállítás réges-régi tárgyakból. Minden mellé oda volt írva a neve. Ezzel nem is lett volna semmi baj, de szerintem a Singer varrógép mellé nem kellett volna odabiggyeszteni, hogy: "Varrógép". Ezt azért szerintem majdnem mindenki felismeri... Na, jó, ne legyek már ilyen. Precízek akartak lenni. Félretéve mindent, szép kiállítást láttam ott, mindenképpen megérte megtekinteni.

Attól félek, hogy hosszabb túrát nem igazán tudok megcsinálni. Most is kezdett a jobb lábam egy kicsit fájni. Szerencsére, épp az utolsó kilométeren, ami azt jelenti, nem lettem olyan mozgásképtelen, mint a téli túra után.

Az is lehet, hogy hozzá kell szokni, és néhány 20-as, 30-as után a 40-50 km-es túrákat is teljesíteni tudom majd. Meglátjuk. Nem hiszem, hogy több túrán nem indulok. 7-én lesz a következő.

Kezdőlap