Boldogasszony anyánk,
régi nagy pátrónánk!
Nagy ínségben lévén
így szólít meg hazánk:
Magyarországról,
édes hazánkról,
ne felejtkezzél el
szegény magyarokról! 

Vedd el országodról
ezt a sok ínséget,
melyben torkig úszunk,
ó, nyerj békességet!
Magyarországról,
édes hazánkról,
ne felejtkezzél el
szegény magyarokról! 

Jézus fijad előtt 
hajts térdet érettünk,
mer ha nem cselekszed
egy lábig elveszünk!
Magyarországról,
édes hazánkról,
ne felejtkezzél el
szegény magyarokról! 

Magyarországról,
édes hazánkról,
ne felejtkezzél el
szegény magyarokról! 

Kezdőlap