Hazám, hazám, csendes hazám,
bárcsak határid láthatnám.
Látom füstjét, de csak alig,
az ég alatt zengedezik.

Az ég alatt, a föld színyén
olyan árva nincsen mint én.
Az ég alatt, a föld színyén
olyan árva nincsen mint én.

Testvér, mikor az úton jársz,
szíved fáj-e, ingem nem látsz?
De ha fáj es, mit tudsz tenni?
Egyszer ennek így kell lenni.

Egyszer ennek így kell lenni,
ketten két útra indulni,
meg kell egymástól válani.
Meg kell egymástól válani.

Úgy elválunk mi egymástól,
mint a lapi az ágától.
Úgy megválunk mi egymástól,
mint a lapi az ágától.


Kezdőlap