Istenem, mi lelt engemet?
Járok, s nem lelem helyemet.
Erdőt-mezőt összejártam,
egy igazra nem találtam.

Kinek panaszoljam magam,
kinek mondjam a bánatom?
Kinek mondjam, ki hallgat meg,
engemet ki vigasztal meg?
Kinek mondjam, ki hallgat meg,
engemet ki vigasztal meg?

Feljön a nap, el is halad,
búban talál, abban is hagy.
Komor fölöttem az ég is,
elhagyott a reménység is.

Kezdőlap