"A békés halálban nem hiszek.
Ott, ahol izzad a test és riadnak szemek"
(Jagos István Róbert: Akaratod szerint)
Akkor, kopog-e majd az ajtón,
ha megjön egy napon értem,
vagy csak beront, rám néz
és közönnyel szemében
mutatja, indulni kell, vár a csónak
nem lesz helye akkor már a szónak.
Béke lesz majd, vagy kínzó szenvedés?
Temetés nem kell! Csak szórjad szét
(hagy repüljön mint a szél, ha tép
fákat, bokrokat, széttört álmokat...)
megmaradt hamvaimat.