Egyszer, tudom...

 

„A Halál kedves kissé ütődött
fickó. Ha találkozunk a krimóban...”
(Petri György: A Halál)

 

Egyszer, tudom majd eljön értem
megkérdi tőlem: indulhatunk?
Széttárva karját, felmutat az égre:
"a gyertyád elfújta a mi urunk
ez ellen tenni nem tudunk"
az idő véges, lázadni nincs mire.
Fekete palást, de kasza nincs
arcát csuklya és homály fedi
lépése kimért, már jó előre
int. Menni kell, menni, menni.
Maradnál még? Nincs esélyed
hisz megváltottad a retúr jegyet
mikor megszülettél és a helyed
azóta foglalták neked.
Ha megérkezik, hát el kell menni
hisz véget ért egy újabb fejezet.

Még visszatérsz egyszer, te is tudod
de megérteni most... talán nem lehet.

 

 

Következő alkotás >