halotti maszkját leveti egyszer...

"savak ölik szegény magányos fákat
ledöntik az erdők oszlopcsarnokait"

(Benjámin László: A tettes nyomai)

 

vajon mit látsz ha egyszer eljössz
megnézni hogy a föld milyen
lesz-e még akkor fű fa és ember
parázslik-e még az értelem

lesz-e kék ég tavaszi napfény
vagy benzingőztől terhes a lég
ez öleli át egykor csodás bolygót
„elszökik a maradék oxigén”

látod-e majd hogy mit tett az ember
ki mindenen otthagyta keze nyomát
hisz pénzéhsége mint a tenger
megölte csodás kék otthonát

halotti maszkját leveti egyszer
és újra éled a kiégett föld
de ahhoz már nem kell a tékozló ember
az űrből jött hozza el az ősi erőt


 

Következő alkotás >