látod fényt sírnak...

"Megváltást, lám, ez sem hozott,
ez a kéthétnyi ÉLET;"

(Garai Gábor: Megváltás)

 

látod fényt sírnak most a hajnalok
az élet szólít ma is mennem kell
megváltást nem remélek nem kapok
teszem a dolgom és nem adom fel

ott túl a messzeségen más a világ
mindaz mi most van messzire kerül
de talán nyílik még itt is virág
s a feledés homálya elkerül

száll a hintám de egyre lassuló
száraz virágok és préselt emlékek
őrizem a szemed mint fénybe hulló
bájos tévedést a bogár seregek

nem érzem nem várom isten tenyerét
beléd kapaszkodom maradj velem még


 

Következő alkotás >