|
Mélyülés
Azt mondod
elküldesz majd,
s én elmegyek,
hiszen nem
defibrillálható a szív,
ha repedt.
Indok, érv, téboly
mit sem ér .
Néma a szív.
Véres.
Tépett hegét,
nem köti be semmi,
ha a másik nem szeret.
Ami nincs,
hiába szereted -
(csak bűzöket ereget)
De az is lehet,
már hamarabb,
- tedd csak szét
a múltnak a lábadat,
már csak szex maradt.
És hiába tántorog az ember,
kapkodva levegőt -
Mi marad benned,
ha se tenyér nem érint,
se szempár mélyére nem látsz.
Ha már nem borít hanyatt,
- hiánya...
Ha nem fullaszt,
nem szorít,
csak eszünket rágja.
Bent sikít még valaki,
- bent rezeg,
mélyülő frekvencián,
de senki nem hallja meg.
Hulláma üt,
s nincs megváltó mozdulat,
- vagy csak hit nincs benned,
ami kutat. |