Nagy Sándor, K.  

A jobbágyság története Magyarországon

Történelem, helytörténet
/
Magyar történelem általában

"Kiválóbban panaszkodtak a jobbágyok a miatt, hogy a földes urak sokszor boszuból, sokszor hanyagságból nem szedetik be kellő időben a dézmát, hanem a termény levágása, vagy beszedése után hetekig hagyják dézmálatlanul s az egész termést a megromlás veszélyének teszik ki."
2013-09-30
Megtekinthető verziók
PDF
ZIP verziók
PDF
URL: https://mek.oszk.hu/11900/11987 URN: http://nbn.urn.hu/N2L?urn:nbn:hu-109237
Látogatások: 4 459
×