Tedd meg az első lépést!
Tegnap még halni készültem.
S mára kivirult az ég.
Barátom, ha bármi fáj,
a holnaptól, sose félj!
Ha úgy érzed, hogy már,
semmiben sem bízol,
várd meg a holnapot!
Majd az mindent megold!
Ha felébredsz és indulsz,
mosolyogj az emberekre!
Nekik is ez hiányzik.
Nem kerül semmi pénzbe,
és mégis hiánycikk!
Tedd meg te az első lépést.
Ne várj soha másra!
Nem maradsz többé egyedül,
mint elhagyatott árva!
Kivirul az ég is meglátod,
rád is valahol várnak.
Így találsz majd magadnak,
egy igazi hű társat!