A szerelemről
A szerelemről már
Nagyon sokan írtak.
Vágytól csalódottan,
Könnyeket kisírtak.
Sajnálom azokat,
Kik nem érezték még
Életnek, halálnak,
E forró leheletét.
Szerelem kínjai közt
Vágyakozva égni.
Boldog szerelemben
Semmitől sem félni.
Te vagy a világon
A legjobb nyugtató.
Nem kell helyetted
Semmilyen altató.
Szerelem kínjai közt
Megnyugszik a lélek.
Egyre jobban érzem,
De szeretlek Téged.