Nem tudom
Nem tudom megírni,
mind azt, amit érzek.
Amit a sorstól én,
milliószor kérdek.
Büntet vajon engem?
Vagy csak próbára tesz?
Hogy míg másoknak ad,
tőlem mindig elvesz!
Elnézem azokat, akik csak
önmagukért élnek.
S önmaguknak mindent
elvesznek, s nem kérnek.
Jogosnak tartják, mondván,
nekik mindez kijár.
S milyen furcsa,
nekik tapsol a világ!
De múlékony minden,
akár a történelem.
Holnap elfelejti azt,
akit ma észre vesz!