Értsd meg egyszer!
Látod kedvesem én
mindenkié vagyok.
Mindenkiért esdem
a felkelő napot.
Ó értsd meg azt is, hogy
mi is egyek vagyunk.
Amennyit mi adunk,
mi is annyit kapunk.
Hogy szeressenek, előbb
nekünk kell szeretni.
Vidám emberekkel
együtt is nevetni.
Azonos mércével
mérni magad, s társadat.
Hogy kételkedéseid
ó jaj, ne bántsanak.
Csak úgy éred el azt,
mi embernek kijár.
Lelked mélyén az
örök harmóniát.
Ó ne bánts azért, mert szívem
Mindenkiért dobog,
Értsd meg végre egyszer, hogy
Ember, ember vagyok!